Brīvdienu ceļojums ar autobusu uz Igauniju, izbraukšana no Rīgas
6:50 - pulcēšanās pieturvietā
7:00 - izbraucam no Rīgas
Ierodamies Peipusa ezera piekrastē un dodamies uz Кallasti.
Peipusa ezera rietumu piekrasti izsenis apdzīvojuši igauņi. Laikā, kad mūsdienu Igaunijas teritorijas sagrāba vācu bruņinieki, šeit tika dibināti feodālie īpašumi un būvētas muižas. Bet 17. gadsimtā šeit apmetās no Novgorodas apkārtnes, kuri bēga no patriarha Nikona veiktās baznīcas reformas. Visu šo procesu rezultātā šeit savijās igauņu zemnieku, baltvācu muižnieku un krievu vecticībnieku kultūras, veidojot unikālo Peipusa piekrastes kultūru.
Vecticībnieki sev līdzi atnesa sīpolu audzēšanas tradīciju, kura šajā reģionā saglabājusies līdz pat mūsu dienām. Savulaik šeit kultivēja cigoriņus un gurķus, bet Peipusa sīpols joprojām ir šī reģiona varonis. Tādēļ katru gadu augusta pēdējā nedēļas nogalē Kallastē norisinās Sīpolu un zivju gadatirgus (jo Peipusa ezera dzīles ir ļoti bagāts ar zivīm), kur pulcējas novada makšķernieki ar saviem lomiem un sīpolu audzētāji ar jauno ražu. Tāpat tirgū ir iespēja iegādāties vecticībnieku gardumus un amatnieku darinājumus, nogaršot novada tradicionālos ēdienus, piedalīties dažādās radošajās darbnīcās, ezermalā ir iespēja nolīgt laivu lai pavizinātos pa ezeru, vai vienkārši doties pastaigā pa Peipusa smilšaino pludmali, vai arī nopeldēties ezerā.
Līdz 1923. gadam Kallaste tika dēvēta par “Sarkanajiem kalniem” jeb “Sarkano ciemu”, kas saistīts ar sarkano smilšakmeni (devona perioda iežu atsegumi, visgarākie Igaunijā), kura klintis paceļas virs ezera līmeņa Kallastes dienvidu malā, veidojot īpašu ainavu. Šīs sarkanās klintis paceļas aptuveni 8 metru augstumā, bet garumā izstiepušās aptuveni uz 930 metriem. Laikā, kad paisumā ezera ūdens līmenis paaugstinās, viļņi triecas pret klintīm, tādejādiveicinot vairāku alu veidošanos smilšakmens atsegumos. Lielākās no tām sasniedz 1,5 metru augstumu un līdz pat 6 metru dziļumu.
Brīvais laiks Kallastē gadatirgus apmeklējumam, Sarkano klinšu apskatei, vai atpūtai pie ezera.
Dienas otrajā pusē dodamies uz nelielu ciematu Peipusa ezera krastā - Kolkju, lai apmeklētu atjaunoto Vecticībnieku muzeju un uzzinātu vairāk par kopienas kultūru un sadzīvi (starp citu, Igaunijā ir saglabājušās 11 vecticībnieku kopienas). Kāpēc dievkalpojuma laikā sievietes un vīrieši stāv atsevišķi, kāpēc milzīgie makšķernieku zābaki tika gatavoti no ādas, uz kurieni vīrieši devās peļņā, ar ko ciema iedzīvotāji nodarbojās ziemā un daudzas citas vecticībnieku vēstures kūleņus un īpatnības mums izskaidros muzejā. Lūgums reģistrējoties ceļojumam, ailē «Komentāri» norādīr, ka Jūs piedalīsieties šajā ekskursijā!
Netālu no muzeja, Peipusa ezera krastā, atrodas skatu tornis, no kura ылфег здфеащкьфы paveras burvīgs skats uz ezera plašumiem.
Vakarā atgriežamies Rīgā.
Katrai personai, kura šķērso valsts robežu, ir jābūt līdzi derīgai pasei vai identifikācijas kartei (Latvijas Republikas pilsoņiem).
Ceļojuma cenā iekļauts:
Reģistrācija:
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
Papildizdevumi:
bērniem, studentiem, ITIC kartes īpašniekiem, pensionāriem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām - 9,00 EUR/pers.
Cenas un ieejas maksas norādītas orientējoši un var mainīties neatkarīgi no Jūsu vai mūsu vēlmēm!
Papildinformācija par ceļojumu:
Lūgums uzmanīgi iepazīties ar informāciju ceļotājiem!
Ceļojuma datums | 31-08-2024 7:00 |
Ceļojuma beigu datums | 31-08-2024 22:30 |
Reģistrēts | 46 |
Pieejamās vietas | 0 |
Individuālā cena | 40.00 € |
Izbraukšana no | Aspazijas bulvāris 5, Rīga |